Content

Zamknij rozdział - otwórz rozdział!

Do samego siebie trzeba mieć anielską cierpliwość i nerwy ze stali. Szczególnie teraz, gdy zaczyna się coroczny studencki maraton biegania po dziekanatach i sekretariatach ze stosem podań o to i tamto. W międzyczasie rozrywki dostarcza rozpakowywanie walizek. Pomiędzy to wszystko wpadają nowe pomysły na spędzanie czasu - a to w nowym pokoju trzeba meble przesunąć, coś dokupić, coś oddać, uszczelnić czymś okna i poupychać jakoś to wszystko, co kobieca intuicja kazała spakować do walizek.
I jak to zwykle bywa w natłoku obowiązków  - weź się człowieku zmuś do pracy...

Rok akademicki nie rusza wcale pełną parą. Raczej ciągnie się leniwie. Trochę przypomina pociąg, który, nie wiadomo po co, zatrzymał się na 100 metrów przed stacją (fani PKP znają :P). Na szczęście nie ważne jak się zaczyna. Liczy się to, że daje okazję do nowych postanowień, pokazania na co nas stać, zmiany, czy przejęcia inicjatywy. Słowem - naszego ulubionego otwierania nowych rozdziałów.

źródło


Ile to nowych rozdziałów otwieramy, zapominając pozamykać stare? Od podstawówki obiecujemy sobie - będę systematyczny, będę się udzielał, zapiszę się na kurs języka, albo rozwinę swój talent. Mija czas i nagle okazje się, że bez reszty oddajemy się monotonii i starym schematom, a nasza chęć znika jakby nigdy wcześniej jej nie było.

Dlaczego? Motywacja - była. Dobry moment - ba! wręcz idealny. Więc co właściwie się stało?

Czy to tylko magia nowej sytuacji podsyca w nas ochotę do działania i pcha nas do zmian, ale jedynie tak długo jak długo ona sama jest dla nas nowa? A człowiek ma to do siebie, że przyzwyczaja się niewiarygodnie szybko.


Wszystkim akademickim pierwszaczkom i  nie tylko - powodzenia! I otwierajcie nowe rozdziały, nawet jeśli niewiele będziecie mogli w nich zapisać. 

4 komentarze:

Liryczny Zakątek says:
at: 28 września 2014 09:08 pisze...

Masz rację, aczkolwiek czasem bardzo trudno zamknąć pewne rozdziały życia, a szkoda, bo bywa, że nie pozwalają nam one rozwinąć skrzydła i realizować marzenia.

Pozdrawiam, Liryczny Zakątek :)

Bianka says:
at: 28 września 2014 13:25 pisze...

Mnie np pomaga sport - bieganie zmienia duzo we wszystkich aspektach mojego zycia i chwala za to. ;d

Iwona says:
at: 29 września 2014 04:39 pisze...

"Kto chce - szuka sposobu, kto nie chce - szuka wymówki":) Słowo "motywacja" stało się niezmiernie modne, a mnie stale zastanawia to, dlaczego ludzi trzeba do wszystkiego motywować? Nawet o tym napisałam...aż: http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl/?p=46
Pozdrawiam! I ....więcej luzuuuu! Ale z pasją! :)

Elsbeth Ce says:
at: 29 września 2014 13:36 pisze...

Dzięki za link :) chętnie poczytam.

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BIAŁO-CZARNA. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Polub

Dołącz