Content

Nie taka szara jesień

Dzisiaj za oknami wrzesień pełną parą. Leniwe krople deszczu sączą się z szarych chmur. Liście na drzewach jeszcze mienią się ciemną zielenią. Zniknęła gdzieś duchota parnych letnich dni, której jeszcze kilka dni temu miałam dość. 
Uwielbiam jesień. Dla mnie jesienny nastrój to nie dopadająca wieczorami chandra, która przecież też swój urok ma, ale świat mieniący się kolorami spadających liści. Przesiadywanie w herbaciarniach i smak rozgrzewającego imbiru z gruszką. Czas dla płaszczy i ukochanych szalików i okazja do wspólnego wyjścia na grzane wino. Chociaż bloguję pod nazwą biało-czarne to moja jesień przedstawia się zupełnie inaczej.

źródło

Gdy myłam dzieckiem wszystko na wszystko w roku przychodził odpowiedni czas. Sezonowe były zajęcia, jedzenie i przyjemności i chociaż początek jesieni oznaczał też początek szkoły to każdą jesień wspominam najmilej.
Warto dostrzec w jesieni to, co w niej piękne. Nawet, gdy męczy nas ten deszcz dudniący uporczywie o szyby, a popołudniową senność trzeba zwalczać kolejnym kubkiem kawy. Nie patrzmy świat monochromatyczne, nawet w te jesienne szare dni, gdy deszcz uparcie maluje na szaro świat.

Więc zatrzymaj się na chwilę. Spójrz na spadające liście, zobacz jak wspaniale ścielą się pod twoimi stopami. Pozwól, by wiatr porwał twoje włosy do tańca. Zorganizuj ostanie ognisko w sezonie, albo upiecz ciasto ze świeżych śliwek.

Ciesz się jesienią!

10 komentarze:

my-life-is-color.blogspot.com says:
at: 11 września 2014 08:27 pisze...

Również uwielbiam jesień i to nie dlatego, że są wtedy moje urodziny. Uwielbiam jesień za to, że gdy idę na spacer, biorę aparat i idę robić zdjęcia. :)

Dosia Domi says:
at: 11 września 2014 08:44 pisze...

Ja cieszę się z jesieni jeżeli jest ładna i za dużo nie pada ;)
Według mnie jesień to najlepsza pora do robienia zdjęć :D
dusiowata-dusia.blogspot.com

maddaa says:
at: 11 września 2014 09:01 pisze...

Jestem osobą która uwielbia ta porę roku, jesień jest pełna magi. Nawet te dni które kopią się w deszczu niosą jakąś tajemnice a gdy przepalana między nimi słońce jesień zamienia się w zbiór wielu kolorów.
blog maddy ->klik

Liryczny Zakątek says:
at: 11 września 2014 10:09 pisze...

Jesień jest piękna, tylko nie każdy potrafi dostrzec bardzo subtelne uroki tej pory roku. :)

Pozdrawiam, lirycznyzakatek.blogspot.com

Anonimowy
at: 11 września 2014 11:27 pisze...

Świetny post. Bardzo takie lubię: dające do myślenia, inspirujące, trochę psychologiczne. Ja też często takie piszę.
Zapraszam: http://www.szeptyduszy.blog.onet.pl

Elsbeth Ce says:
at: 17 września 2014 15:43 pisze...

Jesień to moim zdaniem najlepszy moment na zdjęcia ;)

Bianka says:
at: 29 września 2014 15:47 pisze...

ja jesień bardzo sobie chwalę póki nie jest mi za zimno w nogi :)

Ola Modrzewska says:
at: 19 października 2014 04:29 pisze...

Hmm jesień jest cudowna za wszystko co nam przynosi, od dawna jest moim ulubionym okresem w roku :)

Mika M says:
at: 27 października 2014 09:26 pisze...

Uwielbiam jesień zawsze w ten czas dopada mnie jakaś nostalgia i przyjemne uczucie tęsknoty , nie wiem nawet jak opisać to uczucie ale jest takie wypełniające moje serce to pewnie dlatego że jesienią się zakochałam i praktycznie wszystkie piękne i przyjemne wydarzenia w moim życiu miały właśnie miejsce jesienią . Patrzę pełnym podziwem na drzewa , kolorowe liście ten zapach i jest tak jakbym cofała się w czasie .

Elsbeth Ce says:
at: 27 października 2014 09:29 pisze...

Miałam podobnie. Jesień jest dla mnie jak dla większości wiosna. Gdy w końcu nadchodzi budzę się do życia, jakimś magicznym sposobem i wszystko wydaje mi się żywe i bardziej realne :)
Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BIAŁO-CZARNA. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Polub

Dołącz